دومین کنفرانس "اینترنت اشیا ایران" (۳۰ بهمن ۱۳۹۵)

دومین کنفرانس اینترنت اشیا ایران

درباره کنفرانس:

فروم تخصصی "اینترنت اشیاء ایران" در آستانه دومین سال فعالیت خود، دومین کنفرانس تخصصی را با هدف بررسی آخرین تحولات و روندهای بین المللی و داخلی را برگزار نمود. این فروم با توجه به برنامه‌‌های توسعه‌ای مرتبط با شهر هوشمند، هوشمندسازی فرآیند تولید تا مصرف انرژی، توسعه کاربردهای‌IoT‌ در صنایع نفت و گاز، خانه هوشمندُ حوزه سلامت و... که امروز بطور جدی در دستور کار بخش‌‌های حاکمیتی و شرکت‌‌های خصوصی کشور قرار گرفته از یک سو، و روند رو به رشد ارتباطات بین‌الملل و شکل‌گیری تعاملات و همکاری‌های بین‌المللی در حال شکل‌گیری از سوی دیگر، دومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیاء در سطحی وسیع‌تر از سال گذشته برنامه‌ریزی و در تاریخ ۲ اسفندماه برگزار  کرد. در این کنفرانس مشاوران بین‌المللی، نمایندگان نهادهای حاکمیتی، متخصصان و فعال در حوزه‌های انرژی، مخابرات، حمل‌و‌نقل و سلامت، در زمینه IoT سخنرانی خواهند داشت و مهمترین موضوعات و چالش‌های مطرح حوزه IoT را به بحث و بررسی خواهند گذاشت. با هدف ایجاد فضای تعاملی بیشتر برای کسب و کارهای خرد وکلان فعال و مرتبط با IoT و ارایه توانمندی‌های داخلی و آخرین دستاوردهای بین‌المللی، همزمان نمایشگاهی تخصصی برای ۳ روز متوالی(۳۰ بهمن تا ۲ اسفندماه) برپا خواهد بود. فروم اینترنت اشیاء ایران در این کنفرانس تلاش شد علاوه بر بررسی فرصت‌‌های ناشی از پیاده‌‌سازی فناوری‌‌های ‌IoT، به تهدیدها و چالش‌های مرتبط با آن پرداخته شود.
همچنین جمعی از ذینفعان ایرانی در بخش‌های مختلف مخابرات شهرداری‌ها، حمل‌و‌نقل و ...، مشاوران و مدیران با تجربه بین‌المللی فعال در حوزه‌IoT در این رویداد حضور و مشارکت جدی داشتند.  

محورهای اصلی کنفرانس:

 •  بررسی فرصت های تجاری مطرح در حوزه اینترنت اشیاء و چالش های پیاده سازی این خدمات در ایران
 •  بررسی تجربیات جهانی در زمینه نقش آفرینی شرکت های مخابراتی در زنجیره ارزش خدمات مبتنی بر IoT 
 • بررسی نقش مدیران فناوری اطلاعات در پیاده سازی IoT و هوشمندسازی صنعت
 •  بررسی آخرین تحولات فناورانه در اجزای مختلف اکوسیستم IoT   
 •  تجزیه و تحلیل آخرین تحولات مطرح در حوزه سیاست گذاری و تنظیم مقررات در حوزه خدمات مبتنی بر IoT

  فضای نمایشگاهی:

  به منظور ارايه توانمندي‌هاي شرکت‌هاي داخلي و بين‌المللي فعال در زمينه IoT، شناخت بازار و ارزيابي از نيازمندي‌ها در اين زمينه و همچنين ایجاد فضای تعاملی میان فعالان و علاقمندان به موضوع IoT، نمایشگاه تخصصی" اينترنت اشياء ايران" با حضور شرکت های فعال در زمینه IoT همزمان با برگزاری دومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیاء ایران، برپاشد. شرکت‌هاي حاضر در این نمایشگاه، طی ۳ روز متوالی به ارایه توانمندی و تعامل با ديگر بازیگران را پرداختند.

  افزودن دیدگاه جدید

  CAPTCHA ی تصویری
  کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.