Huawei در حال تلاش برای توسعه گوشی‌های هوشمند بلاک‌چِین

Huawei در حال تلاش برای توسعه گوشی‌های هوشمند بلاک‌چِین

شرکت چینی  Huawei با همکاری Labs Sirin در حال تلاش برای ارائه سیستم عامل (operating system) تلفن همراه هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین هستند.

استارت‌آپ  Labs Sirin، بیان کرده است که نمایندگان هر دو شرکت با یکدیگر ملاقات و در مورد امکان همکاری با یکدیگر بحث کرده‌اند اما تا کنون به نتیجه نهایی نرسیده‌اند.

در صورتی که همه کارها طبق برنامه پیش رود، Huawei به عنوان سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند، قادر به توسعه دستگاه تلفن همراهی خواهد بود که به طور یک‌پارچه می‌تواند برنامه‌های بلاک‌چین را توسعه دهد. این تلفن همراه، علاوه بر اجرای سیستم عامل Sirin، دارای سیستم عامل اندروید Alphabet Inc است، در نتیجه اجازه می‌دهد تا قابلیت دوگانه داشته باشد.

این حرکت، اقدامی اولیه است و در صورتی که موفقیت‌آمیز باشد، به Huawei اجازه می‌دهد تا جایگاهی  ویژه در بازار بلاک‌چین پیدا کند.

از آن‌جا که در سال‌های گذشته رمزارزها به طور گسترد‌ه‌ای مورد استقبال جهانی قرار گرفته‌اند، پیدایش گوشی‌های هوشمندی که بتواند دسترسی آسانی را برای دارایی‌های مجازی و بلاک‌چین ایجاد کند، با استقبال چشم‌گیری مواجه خواهد شد.

مدیران شرکت Sirin و Huawei در طی ماه‌های گذشته مذاکرات متعددی داشتند اما اطلاعاتی از آن را در اختیار عموم نگذاشته‌اند.

ممکن است در آینده گوشی‌های هوشمندی ایجاد شوند که علاوه بر اینکه امکان استفاده از بلاک‌چین را فراهم می‌کنند، قابلیت‌های دیگری نیز داشته باشند. سیستم عاملی که توسط Sirin ارائه می‌شود مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌ها را دارد که از جمله آن‌ها، ذخیره‌سازی سرد با استفاده از کیف پول رمزنگاری‌شده یا اکوسیستم غیرمتمرکز است که پرداخت‌ها را ساده کرده و توسعه برنامه‌ها را تسهیل می‌بخشد.

تاکنون اطلاعات کمی در مورد گوشی‌های هوشمند شرکت Sirin Labs، علنی شده است، اما گفته می شود پیش‌فروش این گوشی‌ها  شروع شده و از ۲۵۰۰۰ عدد فراتر رفته است و امکان دارد به زودی در فروشگاه‌ها عرضه شود.

منبع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.