IoT قابليت‌های مکمل OT (فناوری عامل) و IT (فناوری اطلاعات) را تا حد زيادی تسهيل می‌کند

 IoT قابليت‌های مکمل OT (فناوری عامل) و IT (فناوری اطلاعات) را تا حد زيادی تسهيل می‌کند

IoT مي‌تواند قابليت‌هاي مکمل OT  و IT را تا حد زيادي تسهيل کند تا به پيشرفت صنعت کمک کند، عمر دارايي را افزايش دهد و خطر را کم کند. موارد زير برخي از روش‌هايي است که اين منظور در آنها محقق مي‌شود:

۱- عمليات‌هاي اتصال در سرتاسر جهان، هم در خشکي و هم در دريا

حسگرهاي تعبيه شده، ابزار، اتوماسيون و ارتباطات داده، ديتاي عملياتي را تقريبا از هر نقطه‌اي از جهان جمع و منتقل مي‌کند، و توليدکنندگان از اين طريق مي‌توانند درک دقيق و صحيح‌تري از عمليات‌هاي موجود داشته باشند. راهکارهاي تحليلي و سيستم‌هاي عملياتي ادغام‌شده براي فهم و قابليت مشاهده ضروري هستند.

۲- قابليت مشاهده دارايي‌ها و تجهيزات در زمان واقعي

با اتصالات ديتاي ذکرشده مي‌توان به طور متمرکز بر عملکرد و سلامت دارايي نظارت داشت. جريان ديتا اين امکان را فراهم مي‌آورد که بتوان بلافاصله وضعيت دارايي‌هاي توليد بسيار مهم را در زمان واقعي تهيه کرد و سلامت عمليات‌ها را از دسک تاپ‌ها و دستگاه‌هاي موبايل ارزيابي کرد.

۳- رباتيک، وسايل نقليه خودکار و هواپيماهاي بدون سرنشين

پيشرفت‌هاي سريع در اين فناوري‌ها موجب مي‌شود که نياز به نيروي انساني در محل کاهش يابد، امکان نظارت و مشاهدات در زمان واقعي را، صرف‌نظر از مکان، از راه دور ممکن مي‌کند و ريسک بررسي حوادث خطرناک را بسيار کاهش مي‌دهد. نوآوري در اقدامات مهندسي براي تهيه سيستم‌هاي پيچيده و متصل بسيار اهميت دارد.

۴- محاسبات شناختي (Cognitive Computing)

خطرات مربوط به ابهامات و ريسک‌هاي زمين‌شناسي در اکتشاف منابع بسيار مهم هستند. فشارها در به حداکثر رساندن بهره‌وري در عرصه نفت و گاز موجود زياد است. شرکت Repsol براي اعمال محاسبات شناختي در بخش‌هاي بالادست کسب‌و‌کار که شرکت‌هاي انرژي در آن با پيچيدگي بيشتري مواجه هستند و تصميم‌گيري در موفقيت کار حياتي است، با IBM تشکيل تيم داده‌اند. دو برنامه اوليه هدف‌گذاري شده است – يکي کمک به ارزيابي زمين‌هاي اکتشافي که به مزايده گذاشته مي‌شود و ديگري کمک به بهينه‌سازي استراتژي در حفر چاه‌ها.

۵- بينش عملي

ديتاي عملکرد دارايي که در زمان واقعي آناليز شده، از طريق قوانين تجاري تقويت شده و در موقعيت و رفتار مربوط به پرسنلي که مسئول عمليات‌ها و نگهداري هستند، ارايه شده، مي‌تواند تاثير عظيمي بر افزايش بهره‌وري روزانه داشته باشد. آناليزها مي‌تواند بينشي دقيق از عملکرد و سلامت فعلي دارايي‌هاي ضروري ارايه دهد و همچنين مي‌تواند افت يا خرابي پمپ‌هاي شناور برقي و ساير دارايي‌هاي توليد حياتي را به تعويق بياندازد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.