دومین رویداد سالانه هفته ایران دیجیتال


۲ لغایت ۷ آذرماه ۱۳۹۸

بنظر می‌رسد چالش اصلی در تحول دیجیتال به عنوان یکی از دغدغه ­های مطرح در فضای کسب­وکار کشور، نه در استفاده از ابزارهای نوین تکنولوژیک بلکه با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور، در تغییر و تحول در استراتژی­ های کسب‌و‌کار است که چگونه منجر به درآمدزایی بیشتر یا کاهش هزینه چشمگیر شود.

از آنجا که مباحث مرتبط با تحول دیجیتال فقط محدود به یک صنعت خاص و یک قشر خاص نیست، همواره صنایع مختلف مانند انرژی، حمل و نقل، ICT، کشاورزی و خدمات شهری از یک بعد و شرکت­های بزرگ و استارتاپ­ها از بعد دیگر در معرض امواج این تحول قرار دارند.

از این‌رو، گروه علمی تحلیلی طیف به عنوان تنها کانون تفکر مخابرات ایران و دبیرخانه فروم اینترنت اشیاء کشور، با توجه به مطالعه و رصد مداوم این فضای بسیار مهم و حساس، بر آن شد تا برای دومین سال متوالی رویداد “هفته ایران دیجیتال ” را با هدف شکل‌گیری فضای مناسب و مسیر روشن برای فعالان اقتصادی کشور و شعار تحول دیجیتال؛ تغییر تکنولوژی یا استراتژی و رگزار نماید.

این رویداد در هفته اول آذرماه و در قالب سمینارها و نشست‌های تخصصی متعدد با محوریت سه موضوع

  • تحول دیجیتال در صنعت مخابرات ایران و گذار شبکه ارتباطی کشور به نسل پنجم (۵G)
  • هوشمندسازی بخش­های مختلف اقتصاد کشور (انرژی، کشاورزی و …) از طریق اینترنت اشیاء
  • توسعه کاربردهای Open-API به عنوان توانمندساز اکوسیستم دیجیتالی کشور

برگزار می­شود و با تمرکز بر شکل‌گیری تعاملات مثبت و کارآمد و ایجاد تغییر در نگاه سنتی به مدل‌های همکاری میان بازیگران این عرصه می­پردازد.

همچنین پنجمین دوره از نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IoTex) نیز با هدف ارایه توانمندی‌های داخلی در حوزه اینترنت اشیاء در همین ایام برپا خواهد بود.