۲۴ میلیون مشترک نسل پنجم تلفن همراه در سال اول

۲۴ میلیون مشترک نسل پنجم تلفن همراه در سال اول

بر اساس پيش بيني هاي Ovum، خدمات تجاري 5G در سال 2020 راه اندازي خواهند شد و خدمات باندوسيع موبايل و ثابت تا پايان سال 2021، 24 ميليون مشترک 5G در جهان خواهند داشت.

آمريکاي شمالي و آسيا هر کدام 40% مشترکين 5G را تا پايان سال 2021 در جهان تشکيل مي دهند، و بعد از آن اروپا بيش از 10% مشترکين و مابقي مشترکين را خاورميانه و آفريقا تشکيل مي دهند.

شرکت Ovum پيش بيني مي کند که تا پايان سال 2021 خدمات 5G در بيش از 20 بازار در جهان وجود خواهد داشت و خدمات آن در چهار منطقه اصلي در جهان گسترده خواهد شد. با اين وجود، اکثريت عظيمي از مشترکين 5G در ايالات متحده، ژاپن، چين، و کره جنوبي، جاييکه اپراتورهاي اصلي براي راه اندازي خدمات 5G جدول زماني تهاجمي را نشان  داده اند، متمرکز خواهند شد.  

مايک روبرتز، رهبر عملياتي شرکت Ovum در تدوين استراتژي و فناوري اپراتور، اظهار داشت: "گرچه از خدمات باندوسيع ثابت نيز، به ويژه در ايالات متحده، پشتيباني خواهد شد، اما کاربرد اصلي فناوري 5G در سال 2021 افزايش خدمات باندوسيع موبايل خواهد بود. فناوري 5G به مرور ميزبان موارد استفاده اي مانند IoT و ارتباطات براي ماموريت هاي بحراني خواهد بود، اما Ovum معتقد است که اين نوع موارد استفاده در سال 2021 از طريق خدمات استاندارد شده 5G پشتيباني نخواهند شد. "

برخي اپراتورها طرح هايي را براي راه اندازي آنچه قبل از سال 2020 خدمات 5G مي نامند، اعلام کرده اند، اما اين خدمات نوعا بر اساس شبکه ها و دستگاه هايي نخواهد بود که با استاندارهاي 5G منطبق باشد، و از اين رو از پيش بيني هاي Ovum خارج شده اند. شرکت Ovum اشتراک 5G را به عنوان اتصالي اکتيو به شبکه 5G از طريق يک دستگاه 5G تعريف مي کند. فناوري 5G سيستمي تعريف شده است که مبتني بر استاندارهاي 3GPP 5G و منطبق با آن است.

روبرتز اضافه کرد: "فناوري 5G در مرحله ابتدايي است و درخصوص استقرار و بکارگيري فناوري 5G عدم اطمينان وجود دارد، ازجمله ريسک هاي قابل ملاحظه upside و downside. تحليلگران Ovum ديد روشني از تاثيرات اين فناوري بر بازار دارند."

پيش بيني هاي Ovum درخصوص 5G ديدي استثنايي و سنجيده از بازار ارايه مي دهد.


تاریخ درج:1395/04/14

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.