کنترل عملکرد ورزشکاران المپیک ریو از طریق اینترنت اشیاء

کنترل عملکرد ورزشکاران المپیک ریو از طریق اینترنت اشیاء

تیم دو و میدانی انگلیس با شرکتی به نام Pace Insights همکاری می کند، این شرکت برای بازارهای ورزشی، "ابزار دقیق مشتری" و خدمات آنالیز دیتا ارایه می نماید.

امروزه ورزشکاران با استفاده از ابزار دقیقی که در بدن یا اطراف بدن آن ها قرار داده شده، کنترل می شوند. ترکیب سخت افزار و نرم افزار آمیزه ای از ابزارهای اختصاصی و سفارشی است که اغلب توسط شرکت های مختلف تهیه می شوند. دیتایی که تولید می کنند فرمت های مختلفی دارند و یا به روش های متفاوتی دسته بندی می شوند که جمع آوری اطلاعات را تبدیل به چالشی قابل ملاحظه می کند.  

سابقا روزها و هفته ها زمان می برد تا تحلیلگران اطلاعات را مرتب و آنالیز کنند. با اینکه این عمل ارزشمند است، اما ارزیابی دقیق اتفاق ها در یک جلسه تمرینی بسیار کند اتفاق می افتد. در ورزشی که یک هزارم ثانیه تعیین کننده مدال طلا و یا عدم دریافت مدال است، یک هفته انتظار برای تصمیم گیری زمان زیادی است.

این در حالی است که تیم دو و میدانی انگلیس از زمان استفاده از سیستم تهیه شده توسط شرکت Pace Insights می تواند تمام جریان های دیتای IoT را در مدت چند ثانیه گردهم آورد.

تیم دو و میدانی انگلیس با استفاده از ابزار جدیدی که برای اولین بار ارایه شده می تواند دیتای آنلاین را از دستگاه های مختلف دریافت نموده و برای آنالیز در مدت چند ثانیه به عنوان بخشی از یک جلسه تمرینی، بررسی نماید. 

سمیر ابید، مدیرعامل شرکت Pace Insights، اظهار می دارد "برای اینکه این تیم بتواند بیشترین بهره را از دیتای جلسه تمرینی بدست آورد، به راهکاری نیاز داشتیم که امکان ترکیب جریان های دیتا را به سرعت و به صورت یکپارچه برای تیم دو و میدانی انگلیس ایجاد نماید. خوشبختانه اکنون موفق شدیم و می توانیم ارزش دیتا مربوطه را در سطح فردی و در سطح تیمی به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهیم."

شایان ذکر است که این راهکار به گونه ای طراحی شده است که بتواند تمام مزایای ابزار مبتنی بر خدمات ابری را به مربیان ارایه نماید، و بتواند در مواقع تمرین خارج از زمین نیز به صورت آفلاین استفاده شود. بری فوج، رئیس علوم ورزشی و استقامت ورزش دو و میدانی انگلیس از پیشرفت در این زمینه ابراز رضایت نموده  و گفت:  "به طور کلی و از قدیم انجام فعالیت­های تکنولوژیکی در ورزش زمان زیادی می برد و تیمش در شرکت Pace Insights در مدت زمان بسیار کوتاهی، پیشرفت قابل ملاحظه ای در این خصوص داشته اند."

با افزایش استفاده از ابزار و روش های جدید در ورزش، چالش استفاده از فناوری IoT در ورزش، کمبود دیتا نیست، بلکه عدم انطباق دیتا است. اکنون ورزش دو و میدانی انگلیس با پشتیبانی شرکت Pace Insights می تواند از دستگاه های کنترلی IoT استفاده کند، کل دیتا را به طور قابل ملاحظه ای سریع تر پردازش کند و این دیتا را در زمین و در فضای مسابقه در اختیار داشته باشد.


تاریخ درج:1395/05/27

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.