پيش¬بيني انفجار درآمد حاصل از OTT Video

پيش¬بيني انفجار درآمد حاصل از OTT Video

پيش­بيني انفجار درآمد حاصل از OTT Video

مژگان عبدي پور - Digital TV Research که شرکتي تحليلي است، پيش­بيني کرد که درآمدهاي پخش ويدیو OTT در جهان دو برابر خواهد شد. بنابر اطلاعات بازگو­ شده از اين شرکت، درآمد پخش ويدیو OTT در جهان از 26 ميليارد دلار در سال 2015، به 51.1 ميليارد دلار در سال 2020 خواهد رسيد، که اين مسأله رشد سهم بازار بازيگران OTT را در پخش ويدیو نشان مي­دهد.

اين گزارش بيش­‌بيني مي­‌کند که خدمات اشتراک مبتني بر ويدیوي درخواستي (VOD) منبع اصلي درآمدزايي خواهد بود، به‌­نحوي­‌که درآمد آن از درآمد حاصل از تبليغات پيشي مي­‌گيرد و درآمد جهاني از 9.9 ميليارد دلار به 210.7 ميليارد دلار در سال 2020 خواهد رسيد. اين درحاليست که درآمد تبليغات از 11.4 ميليارد دلار به 21 ميليارد دلار خواهد رسيد.

بازار مشترکين VOD آمريکا نيز رشد خواهد کرد و تا سال 2020 به 70 ميليون اشتراک خواهد رسيد که 28.1% بازار جهاني را شامل مي‌­شود. درآمد حاصل از اشتراک‌­هاي آمريکا در سال 2010، 753 ميليون دلار بود؛ شرکت Digital TV Research معتقد است که اين رقم تا سال 2020، 765% افزايش خواهد داشت و به 6.50 ميليارد دلار خواهد رسيد.

سيمون موري که يکي از تحليلگران شرکت Digital TV Research است به اين موضوع اشاره مي‌­کند که رشد جهاني Netflix دليل اصلي اوج گرفتن پخش OTT TV است. وي گفت: "اشتراک ويدیوي درخواستي – SVOD- سريع‌­تر از آنچه در سال گذشته انتظار داشتيم رشد کرد. بخشي از اين رشد به دليل هدفي است که Netflix درنظر­گرفته که تا پايان سال 2016 در 200 کشور فعاليت کند. نه تنها راه‌­اندازي Netflix موجب رونق بازار شده است، بلکه پيش­‌بيني راه­‌اندازي آن نيز بازيگران محلي را به عمل وا­مي­‌دارد – تندبادي از فعاليت‌هاي تشويقي."

گذشته از رشد جهاني، کشور چين بيشترين رشد را در پنج سال آينده خواهد داشت. پيش­‌بيني مي‌­شود که درآمد VOD اين کشور از 40 ميليون دلار در سال 2010 به 2.82 ميليارد دلار در سال 2020 برسد و چهارمين کشور پرفروش جهان در بازار پخش OTT TV خواهد بود. همچنين به گفته رويترز، تجارت الکترونيک عظيم علي بابا در چين، تابستان امسال سرويس پخش آنلاين ويدیويي را با نام تجاري جديدي – Tmall Box Office- راه‌­اندازي مي نمايد. 

گوگل اعلام کرد که نرم­‌افزار و وب‌­سايت “YouTube Gaming” راه‌­اندازي خواهد شد که بستري را براي پخش زنده بازي‌­هاي ويدیويي، راهنماهاي بازي و غيره براي علاقه­‌مندان به بازي ايجاد خواهد کرد. آلن جويس، مدير محصول يوتيوب  مي­‌گويد:"پخش زنده جامعه گيمرها را به يکديگر نزديک‌تر مي‌­کند، از اين رو ما آن­ها را در مرکز صفحه اصلي YouTube Gaming قرار مي‌­دهيم. و در هفته‌­هاي آتي پخش زنده­ پيشرفت‌ه­اي را اجرا خواهيم کرد که پخش بازي را براي شما در يوتيوب راحت­‌تر مي­‌کند."

رشد محتواي ويدیوي درخواستي با توجه به ويژگي‌­هاي فعاليت گوگل/يوتيوب و علي بابا واضح است و نشان م‌ي­­دهد که تأمين­کنندگان خدمات، چه تأمين‌­کنندگان خدمات موبايل و چه ثابت، به طور روزافزوني ملزم به ارايه محتوايي هستند که باندوسيع زيادي مصرف مي­‌کند و بسيار دردسترس مي­‌باشد.  

 


تاریخ درج:1394/03/30

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.