پيش‌بيني افزايش سرمايه‌گذاري براى IoT با توسعه كاربردها

پيش‌بيني افزايش سرمايه‌گذاري براى IoT با توسعه كاربردها

مؤسسه تحقيقاتي IDC پيش‌بيني مي‌كند كه رشد سالانه سرمايه‌گذاري در IoT در آمريكا در حدود 16.1 درصد خواهد بود.

بنابر اعلام IDC، با توجه به افزايش موارد كاربرد و توسعه مدل‌هاي جديد IoT، سرمايه‌گذاري بر اين فناوري نيز افزايش خواهد يافت. بر اين اساس، پيش‌بيني مي‌شود كه سرمايه‌گذاري سالانه بر بخش‌هاي مختلف IoT از جمله سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات و اتصال در آمريكا به حدود 31ميليارد دلار برسد. ميانگين رشد سالانه تركيبي درآمد اين فناوري نيز طي سال‌هاي 2015 تا 2019 در حدود 16.1درصد (معادل با 357ميليارد دلار) خواهد بود.

به اعلامIDC، بيشترين افزايش سرمايه‌گذاري در سه حوزه رخ مي‌دهد: عمليات ساخت‌وساز با استفاده از ابزار و تجهيزات هوشمند و متصل به هم؛ كنترل باربري با استفاده از فناوري‌هاي RFID، GPS، GPRS و GIS براي رديابي و نظارت بر بارها و محموله‌ها؛ و ساختمان‌هاي هوشمند با استفاده از سيستم‌هاي اتوماسيون و يكپارچه براي اندازه‌گيري، نظارت، كنترل و بهينه‌سازي اقدامات مربوط به اداره و نگهداري ساختمان‌ها.اين شركت پيش‌بيني مي‌كند كه سه مورد كاربرد فناوريIoT، بيشترين سرمايه را تا سال 2019 جذب خواهد كرد كه عبارتند از: مديريت از راه دور خدمات پزشكي، شبكه برق هوشمند، خانه هوشمند.

سرمايه‌گذاري‌هاي كلي در حوزه IoT در آمريكا، در بخش‌هاي ساخت‌وساز و حمل‌ونقل چشمگير خواهد بود. البته بخش‌هاي بيمه، خرده‌فروشي و مراقبت پزشكي نيز به ترتيب، افزايش 135%، 101% و 96% را تا سال 2019 در اين بازارتجربه خواهد كرد.


تاریخ درج:1395/04/12

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.