وودافون با اجراي اولين طرح آزمايشي در جهان در ماه نوامبر، طرح هاي NB-IoT را افزايش مي دهد

وودافون با اجراي اولين طرح آزمايشي در جهان در ماه نوامبر، طرح هاي NB-IoT را افزايش مي دهد

وودافون با اجراي اولين طرح آزمايشي در جهان در ماه نوامبر، طرح هاي NB-IoT را افزايش مي دهد

بعد از نهايي سازي رسمي  استاندارد NB-IoT براي شبکه هاي LPWA، وودافون مشغول آماده سازي راه اندازي تجاري آن تا سال آينده است و هدف آن اجراي آزمايشي طرح براي اولين بار براي مشتريان در ماه نوامبر است.

مدير تحقيق و توسعه شرکت وودافون، لوک ايبستون، بعد از اجراي طرح آزمايشي موفق استاندارد در اسپانيا با شرکت اندازه گيري مصرف آب Aguas de Valencia و شرکاء وندور Huawei و u-blox، اظهار داشت "ما سرعت اجراي اولين طرح آزمايشي مطابق با استانداردها را ... به عنوان پيش درآمدي براي ارايه خدمات تجاري کامل در اسپانيا ... تا پايان امسال افزايش خواهيم داد."

ايبستون اظهار داشت آموزه هاي حاصل از اين طرح آزمايشي براي تسريع اجرا در ساير بازارها استفاده خواهد شد. درواقع، وودافون ماه گذشته قصد خود را مبني بر راه اندازي فناوري NB-IoT در سرتاسر "بازارهاي چندگانه" در سال 2017 اعلام کرد؛ انگيزشي براي فناوري سلولي LPWA که با رقابت شديد از رقباي برندداري مانند Ingenu، LoRa و Sigfox مواجه است.

بعلاوه، ايبستون نسبت به سرعت به روزرساني شبکه LTE جهت پشتيباني از NB-IoT جدي است. وي اظهار داشت که بيش از 85 درصد سايت هاي LTE اروپا در طيف فرکانسي 800MHz عمل مي کنند و مي توانند از طريق نرم افزار به روز رساني شوند. با اين رقم 95 درصد سايت ها در هلند در طيف فرکانسي 800MHz عمل مي کنند.    

"اين طرح نتيجه بسيار مهمي براي ما است ... راه اندازي هر چه سريع تر اين فناوري در اين هدف براي ما اهميت دارد."

هدف وودافون اين است که تمام سايت هاي LTE آن تا سال 2020 از فناوري NB-IoT پشتيباني کنند.

وودافون در ماه آوريل در شهر نيوبري انگليس اولين لابراتوار آزاد NB-IoT را در جهان افتتاح کرد تا از تلاش خود در ايجاد جامعه توسعه دهندگان NB-IoT حمايت کند. ايبستون اظهار مي دارد که اين اپراتور درصدد افتتاح لابراتوار ديگري تا قبل از پايان سال در مرکز اروپا است که همکاري شرکت هاي اريکسون و نوکيا به هواوي در شهر نيوبري اضافه خواهد شد.


تاریخ درج:1395/03/22

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.