هوشمندسازی ترافیک شهری موجب صرفه جویی سالانه 4.2 میلیارد نفر ساعت خواهد شد.

هوشمندسازی ترافیک شهری موجب صرفه جویی سالانه 4.2 میلیارد نفر ساعت خواهد شد.

بر اساس جديدترين تحقيقات مؤسسه ژونيپر، پيش‌بيني مي‌شود كه اجراي طرح‌هاي مديريت هوشمند ترافيک و پارکينگ هوشمند تا سال 2021 سالانه در حدود 4.2ميليارد نفر-ساعت صرفه‌جويي به همراه خواهد داشت. به عبارتي ديگر، ميزان هر رانندگي شهري به اندازه يک روز کاري کامل در سال کاهش مي‌يابد.

اين تحقيق كه «شهرهاي هوشمند جهان: انرژي، حمل و نقل و روشنايي 2121-2016» نام دارد، به اين نکته مي‌پردازد که به دليل افزايش فشار جمعيت شهري بر منابع شهري، نياز به راهکارهاي جديد و کارآمد نيز افزايش يافته است.

با اينکه مقوله شهر هوشمند موضوعي نسبتا تازه است، با اين حال بسياري از شهرها به تدريج متوجه نياز به پيشرفت از لحاظ رقابت و کيفيت زندگي مي‌شوند و اقدامات تسهيل ترافيک در رأس عمليات‌هاي بسياري از شهرهاي هوشمند قرار دارد.

استفن سورل، يكي از تحليلگران اين تحقيق خاطرنشان کرد: «تسهيل در رفت‌وآمد شهروندان در ترافيك شهري از طريق شبکه‌هاي حمل‌ونقل براي رشد اقتصادي شهر، يك ركن اساسي است. چراكه ازدحام موجب کاهش رقابت در کسب‌وکار و متعاقبا، به اصطلاح منجر به فرار مغزها مي‌شود.»

موسسه ژونيپر پيش‌بيني مي‌کند که در نتيجه اصلاح جريان ترافيک خصوصي و تجاري تا سال 2021، در حدود 2ميليون فضاي پارکينگ هوشمند‌ در سطح جهان بوجود مي‌آيد. همچنين، پيش‌بيني مي‌شود که طي 5سال آينده، بازار خدمات و محصولات روشنايي خيابان‌ها متشکل از دستگاه‌ها و حسگرهاي كنترل‌گر LEDميکرو به سرعت رشد کند و تا سال 2021، بيش از نيمي از لامپ‌هاي LED نصب‌شده در سطح جهان به صورت شبکه‌اي به يكديگر متصل باشند.

البته مزاياي توسعه محصولات روشنايي هوشمند خياباني فقط به کاهش صورت حساب برق محدود نمي‌شود. بلكه حسگرهاي جديد نصب‌شده در لامپ‌ها مانند Wi-Fi شهري، موجب ارايه خدمات جديد و درآمدزايي و حتي فرصت‌هاي بازاريابي خرده‌فروشي مي‌شود. انتظار مي رود که مجموعه‌اي از فاكتورهاي مختلف همچون کاهش هزينه‌هاي LED و پيدايش استانداردهاي سخت‌افزاري جديد براي لامپ‌هايي مانند NEMA’s C136.41 موجب رشد بازار شود.


تاریخ درج:1395/04/19

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.