هشدار رگولاتوری امارات برای دادن اطلاعات مکانی در بازی Pokemonصدور سند حسابداري

هشدار رگولاتوری امارات برای دادن اطلاعات مکانی در بازی  Pokemonصدور سند حسابداري

سازمان تنظيم مقررات ارتباطات راديويي امارات متحده عربي (TRA) به تمام کاربران موبايل و دستگاه هاي هوشمند نسبت به شرکت در بازي هاي الکترونيک آنلاين که درخواست اطلاعات محل جغرافيايي آن ها را مي کنند، هشدار داد و اعلام کرد که اين عمل مي تواند در اقدامات تبهکارانه عليه آن ها استفاده شود.

اين هشدار به اين دليل منتشر شد که شهرت بازي هاي آنلايني مانند Pokemon Go افزايش يافت؛ بنا بر گزارش TRA اين بازي به حريم خصوصي کاربران حمله مي کند و به عناصر جنايتکار مانند هکرها اجازه جاسوسي آن ها را مي دهد و آن ها با اطلاع از حضور افراد تنها، فرصت دزدي اموال يا صدمه بيشتر به آن ها را بدست مي آورند.

مهندس محمد الزاروني، مدير دپارتمان سياست و برنامه هاي TRA اظهار داشت "برخي از اين بازي هاي حقيقت مجازي به فناوري موقعيت جغرافيايي بستگي دارد تا موقعيت کاربران را رديابي کند و به دوربين موبايل آن ها دسترسي پيدا کنند و با اين کار حريم خصوصي کاربران در معرض تجاوز متخلفان قرار مي گيرد."

بنا بر اظهارات TRA، اين بازي ها از فناوري هاي واقعيت مجازي استفاده مي کنند تا کاربران بتوانند تصاوير مجازي را به گوشي هاي هوشمند خود اضافه کنند. بدين ترتيب واقعيت افزوده در صفحه نمايش با زندگي واقعي ترکيب مي شود و با عناصر واقعيت مجازي ادغام مي شود. اين فناوري در حوزه هاي مختلفي مانند سرگرمي، بازي ها، مهندسي، سلامت و آموزش استفاده مي شود.

بعلاوه TRA نسبت به دانلودهاي غيرقانوني اين بازي ها هشدار داد، قبل از اينکه در فروشگاه هاي رسمي فروش برنامه ها در دسترس قرار گيرند. اين برنامه ها و نرم افزارهاي غيرقانوني مي توانند به سيستم عامل گوشي هاي هوشمند صدمه بزنند، يا براي جاسوسي کاربر خود استفاده شوند. TRA توصيه کرد که تمام طرفدارهاي بازي تا زماني که برنامه ها در فروشگاه هاي رسمي ارائه شوند، صبر کنند.

محمد الزاروني به اين نکته اشاره کرد که اگر از بازي هاي حقيقت مجازي به نحو مناسب استفاده شوند، مي توانند سرگرم کننده و آموزشي باشند.

TRA از والدين خواست تا براي شناخت اين بازي هاي تکنولوژيکي به بچه هاي خود بپيوندند تا نسبت به آن بيشتر بدانند و بتوانند خطرات آن را ارزيابي نمايند. والدين بايد در مورد بازي هايي که متناسب با گروه سني فرزندانشان است تصميم بگيرند. 


تاریخ درج:1395/04/29

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.