مهمترین اولویت های تنظیم مقررات اینترنت اشیاء

مهمترین اولویت های تنظیم مقررات اینترنت اشیاء

هر چند همچنان سرمایه­ گذاری برای تکمیل پوشش شبکه­ های باند پهن ضروری است اما حمایت از کاربردها و تحولاتی که موجب افزایش بهره برداری از زیرساخت های موجود می گردند موجب تقویت چرخه سرمایه گذاری تا سودآوری می ­شوند و از این رو تسهیل شرایط توسعه اینترنت اشیا و رفع موانعی هم چون محدودیت طیف فرکانس و نامبرینگ و تقویت مقررات مرتبط با امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران در نهایت ادامه سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات را تضمین می کند.

در ساله ای آینده موج توسعه IoT مخصوصاً در چهار حوزه شهرهای هوشمند، شبکه­ های مدیریت هوشمند برق و آب، سلامت هوشمند و خوردوهای متصل به شبکه، بیشترین تأثیرات اجتماعی را خواهد داشت و سرمایه ­گذاری و توسعه سریعتری را شاهد خواهد بود. اتصال متقابل میان سنسورهای IoT  و شبکه­ های مخابراتی، چالش مربوط به آدرس­دهی و نامبرینگ، مساله حریم خصوصی کاربران و نحوه استفاده از داده­ های عظیمی که در اثر این شبکه­ ها و خدمات ایجاد می­ شود، رقابت سالم، تخصیص طیف فرکانسی جدید و یا بازنگری در ملاحظات و مقررات قبلی برای امکان ارایه IoT در باندهای فرکانسی آزاد و نیازمند اخذ پروانه از دید  ITU مهمترین مواردی است که رگولاتورها باید در حوزه IoT بدانها توجه نمایند.

به عنوان نمونه تقاضا براي ارتباطات راه دور، كم‌توان، بدون مجوز براي اتصال تجهيزات دور از هم با حداقل هزینه (مانند سیستم اندازه گیری کنتور برق هوشمند) در حال افزايش است. استانداردهایی همچون SIGFOX یا  LoRaنیز برای این کاربردها در حال توسعه هستند. مساله مهم در این میان آگاهی دقیق رگولاتور از این تحولات و آمادگی برای آنها جهت توسعه نسل بعدی اینترنت است.


تاریخ درج:1395/03/30

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.