مزایده 850MHz در پاکستان

مزایده 850MHz در پاکستان

 

دولت پاکستان درخواست مزایده طیف فرکانسی استفاده نشده را در باند 850MHz تصویب کرد. این مزایده قبل از فروش طیف فرکانسی 1800MHz که از مزایده قبلی طیف فرکانسی باقی مانده بود، برگزار می‌شود.

این تصمیم بر اساس نتایج گزارشی حاصل شد که مشاوری که نامی از آن برده نشده، برای سازمان مخابرات پاکستان (PTA) تهیه کرده بود و هدف آن تامین تقاضای صنعت نسبت به طیف فرکانسی و رشد مصرف دیتا بوده است. وزیر دارایی، اسحاق دار، بعد از برگزاری کمیته‌ای متشکل از اعضای PTA، وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات (MoITT)، هیأت تخصیص طیف فرکانسی (FAB) و کمیته مشاوره طیف فرکانسی به اضافه دادستان کل و وزیر قانون و عدالت، اجازه مزایده این طیف فرکانسی را صادر کرد.

همچنین درمورد این موضوع توافق شد که باید طیف فرکانسی بیشتری در دسترس اپراتورها قرار گیرد تا بتوانند تقاضای رو به رشد مصرف‌کنندگان پاکستانی را تأمین کنند. نهادهای دولتی مربوطه نیز با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا برای آزادسازی طیف فرکانسی لازم از طریق مزایده، اقدامات بعدی را سریع‌تر به نتیجه برسانند.

بنا بر دیتابیس GlobalComms متعلق به TeleGeography، PTA مزایده مجوزهای 3G و 4G را در آوریل 2014 به تأخیر انداخت و اولین شبکه 3G یک ماه بعد به صورت تجاری راه­اداری شد. شرکت‌های ارتباطات سیار کشور تا پایان سال از 7.68 میلیون مشتری 3G ثبت نام بعمل آوردند و تا دسامبر سال 2015 این رقم تقریبا به سه برابر، 22.65 میلیون مشتری، رسید. 


تاریخ درج:1395/01/31

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.