مدیرکل صدور پروانه سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: ظرفیت زیرساختی و شاخص های کیفی اینترنت اشیا را تامین می کنیم.

مدیرکل صدور پروانه سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: ظرفیت زیرساختی و شاخص های کیفی اینترنت اشیا را تامین می کنیم.

مدیرکل صدور پروانه سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت توسعه اینترنت اشیا را با ظرفیت موردنیاز به صورت شفاف با لحاظ لایه های فنی امن به همراه تدوین شاخص های کیفی آن فراهم خواهد کرد.

عظیم فرد، صبح امروز در دومین کنفرانس اینترنت اشیاء که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: ما باید ظرفیت و شاخص کیفی را تامین کنیم و در این میان باید تقسیم کار صورت بگیرد و یک ناظر بالادستی نیز می بایست وجود داشته باشد تا هر جزء این اکوسیستم در زمان خودش، کارش را انجام بدهد.

 او معتقد است برای توسعه اینترنت اشیا باید رگولاتورها موانع را در حد رفع چالش های دست و پا گیر برطرف کنند.

فرد اظهار داشت: در راستای توسعه این فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از دو سال پیش، دو پروژه تعریف کرد که انگیزه پروژه اول ارتباطات خودرویی بود که به صورت پایلوت و با هدف شناسایی و تامین نیاز فرکانسی شروع شد و خیلی زود پرونده آن به سمت اینترنت اشیا پیش رفت.

او افزود: پروژه دیگری نیز در مرکز تحقیقات مخابرات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد تا ضمن تبیین نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، چگونگی ورود به این حوزه، نقش آن و مدت زمان ورود آن مشخص شود.

به گفته فرد، پروژه اول نهایی شده، توسعه آن در دست رگولاتوری است و خروجی بعدی آن  تدوین یکسری مقررات مربوط به حوزه های تصمیم گیر خواهد بود.

او گفت: کار دوم که در مرکز تحقیقات مخابرات ایران انجام شد، فراتر از این است و بازیگران اکوسیستم نیز پوشش داده می شود و توصیه هایی برای بازیگران دیگر این حوزه تدوین می شود اما وزارت ارتباطات ایجاد زیرساخت شفاف از لحاظ لایه های فنی امن و شفاف زیرساخت با ظرفیت لازم را برعهده خواهد داشت و هر حوزه ای مقررات مربوط به خودش را باید داشته باشد.


تاریخ درج:1395/12/04

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.