مجری پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء IoT/IOE: اکوسیستم IoT به رگولاتوری و زیرساخت محدود نیست.

مجری پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء IoT/IOE: اکوسیستم IoT به رگولاتوری و زیرساخت محدود نیست.

مجری پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء IoT/IOE گفت: نقشه راه ایجاد اکوسیستم توسعه اینترنت اشیاء در ایران محدود به رگولاتوری  و زیرساخت نیست.
مجید رسولی دیسفانی صبح امروز در دومین کنفرانس ملی اینترنت اشیاء که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، درخصوص پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیا IoT/IOE توضیح داد و افزود: پروژه در حال انجام فعلی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران، تعیین اقدامات  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان های تابعه آن و تلاش برای ایجاد اکوسیستم ارتباطات و فناوری اطلاعات است و منحصر به رگولاتوری و زیرساخت نیست.
او اظهار داشت: در نقشه ای که در حال تدوین است، بحث رگولاتوری و زیرساخت و وجوه وظایف مختلف برای ایجاد این اکوسیستم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد اما اتکای به بازار و چگونگی فعال کردن بازار و مشوق ها جدی تر است.
رسولی با اشاره به اینکه کاربری ارتباطات و فناوری اطلاعات فقط مربوط به حوزه خودش نیست بلکه وارد صنایع دیگر نیز خواهد شد، افزود: بر همین اساس هر حوزه ای متولی خاص خود را دارد و باید برای حوزه زیرمجموعه خود مقررات و دستورالعمل های لازم را تدوین کند. به گفته او، اپراتورها، استارتاپ ها و مجموعه های دیگر جزو بازیگرانی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و بر همین اساس هم برای توسعه اینترنت اشیاء، در دنیا نقشه راه ملی تعیین می شود اما در کشور ما محدود به یک بخش شده است. رسولی، خروجی پروژه مرکز تحقیقات مخابرات ایران برای تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء را شامل دو بخش پیشنهادات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و توصیه ها به مجموعه های مختلفی که دغدغه اینترنت اشیا دارد، عنوان کرد.


تاریخ درج:1395/12/04

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.