قدرت بين¬المللي وودافون با راه¬اندازي پلتفرم جهاني M2M و راه¬کارهاي IoT آن، وارد قطر شد

قدرت بين¬المللي وودافون با راه¬اندازي پلتفرم جهاني M2M و راه¬کارهاي IoT آن، وارد قطر شد

مژگان عبدی‌پور؛ گروه علمی- تحلیلی طیف: دوحه، 10 مارس 2016: شرکت وودافون با راه­اندازي پلتفرم جهاني M2M خود به عنوان راه­کار اتصالي که مفهوم گسترده­تري از IoT را ارايه مي­دهد، قدرت شبکه بين­الملي خود را به قطر آورد. به عبارت ديگر اکنون توانايي­هاي وودافون در قطر شامل پلتفرم M2M مقياس­پذير جهاني با پورتال تعاملي براي کاربران نهايي؛ راه­کارهاي بسيار ايمن؛ بيش از 1300 متخصص M2M؛ پرتفوي وسيعي از ترمينال­هاي M2M، توسعه، آزمايش و استقرار برنامه­هاي کاربردي و خدمات – همه توسط يک عرضه­کننده واحد با يک قرارداد واحد -  است و سيم­کارت­ها تحت بزرگ­ترين شبکه جهاني فعال هستند.

اکنون شرکت­ها در قطر به جديدترين پلتفرم M2M و راه­کارهاي IoT براي مديريت مجموعه ناوگان حمل و نقل و رديابي دارايي­ها و بسياري برنامه­هاي ديگر در ماه­هاي آتي دسترسي خواهند داشت. تنها وودافون مي­تواند يک سيم­کارت M2M جهاني ارايه نمايد و اين امکان را براي کاربران IoT فراهم آورد که با صرفه­جويي در هزينه­ها، کسب­و­کار خود را بهينه سازند.   

وودافون بيش از 20 سال تجربه M2M و يک پلتفرم جهاني M2M دارد که در 40 بازار موجود است و جايگاه جهاني و شبکه­هاي شرکاء وودافون را تقويت مي­کند؛ بعلاوه مشتريان مي­توانند از بهترين شبکه موجود استفاده کنند.

بر اساس تحقيق مستقلي که توسط موسسه تحليلي ميسون انجام شد، وودافون براي چهارمين سال، بهترين ارايه­دهنده خدمات ارتباطي M2M در جهان اعلام شد. موسسه تحقيقاتي مشينا در بررسي ساليانه الگوبرداري ارايه­دهندگان خدمات ارتباطي در سال 2015 تصديق کرد که وودافون موقعيت خود را به عنوان بهترين اپراتور جهان از لحاظ استفاده بهينه از فرصت بازار جهاني M2M  حفظ کرده است.

مديرعامل شرکت وودافون در قطر، Ian Gray، اظهار داشت: "خوشحاليم که تجربه استفاده از اتصال M2M و راه­کارهاي IoT که عمليات­هاي تجاري را بهبود مي­بخشد را براي مشتريان تجاري وودافون در قطر فراهيم مي­کنيم. راه­اندازي خدمات IoT روي شبکه فوق­العاده سريع ما بخش مهمي از استراتژي ما در وارد کردن نوآوري­ها و کمک به بهبود بينش ملي قطر در سال 2030 است. "

ايجاد شهرهاي هوشمند که موجب بهبود کيفيت زندگي همه مردم قطر خواهد شد موردتوجه مقامات مختلف قطر بوده است. بخش حمل­و­نقل در اولويت کشور قرار دارد تا به مشکلات رشد ترافيک رسيدگي کند و بعلاوه شهرهاي نوظهور هوشمند در قطر، شهرهاي ايمني باقي بمانند. راه­کارهاي هوشمند عاملي کليدي در ارايه مزاياي لازم براي قطر و مديريت ناوگان حمل­و­نقل M2M وودافون است، و رديابي دارايي­ها و راه­کارهاي نظارت تصويري در دستيابي به اين موفقيت به سازمان­ها و مقامات قطر کمک خواهد کرد.

سرپرست IoT فروش منطقه اروپاي جنوبي و خاورميانه شرکت وودافون، Tony Guerion، اظهار داشت: "نحوه ارتباط برقرار کردن ما در مقايسه با نسل پيشين دگرگون شده است. امروزه مردم از هميشه متصل­تر هستند؛ اکنون فناوري تنها متصل کردن مردم نيست، بلکه ماشين­ها و دستگاه­ها با يکديگر در مقياس جهاني نحوه کسب­و­کار ما را براي هميشه تغيير داده­اند. فناوري IoT در وودافون اين تحول را بوجود مي­آورد و در نوآوري به شرکت­ها کمک مي­کند و به نوبه خود موجب سرعت عمليات بيشتر و تعامل بهتر با مشتري مي­شود."

وي در ادامه گفت: "خوشحاليم که شرکت­ها در قطر نيز مي­توانند از مزاياي رهبري وودافون در M2M بهره­مند شوند."

به عنوان مثال، eGate از طريق اتصال IoT وودافون درصدد است که با پلتفرم POPS™ وب خود که راه­کاري end-to-end و مبتني بر وب است که قبل از سفارش و قبل از انتخاب انجام مي­شود، رضايت مشتريان را افزايش مي­دهد. شرکت­هاي هواپيمايي مي­توانند از طريق POPS اين امکان را براي مسافرين فراهم کنند که غذا يا نوشيدني خود را قبل يا در حين پرواز انتخاب کنند. سيم­کارت جهاني M2M وودافون با اتصال در سطح جهان نياز اين شرکت­هاي هوايي را تضمين مي­کند. اتصال در داخل هواپيما­ها به شرکت اجازه مي­دهد که از جريان کار سفارش اطمينان حاصل نمايند و همه اپراتورهاي درگير در زنجيره به­روزترين اطلاعات را مديريت مي­کنند. eGate به تضمين وودافون اعتماد مي­کند که سفارش به فرد موردنظر در صندلي هواپيما مي­رسد.

 

تحقيقات وودافون نشان مي­دهد که شرکت­ها به خوبي از پتانسيل IoT در کسب­و­کارشان آگاه هستند. بيش از يک چهارم همه کسب­و­کارها در جهان در حال حاضر براي افزايش بهره­وري از فناوري­هاي M2M استفاده مي­کنند، 59% شرکت­ها گزارش داده­اند که بازگشت قابل توجهي سرمايه از M2M داشته اند و 83% آن­ها M2M را منبع مزيت رقابتي مي­دانند. 

برقراري ارتباط IoT از طريق دستگاهي ميسر مي­شود که براي دريافت واقعه­اي که در شبکه تحويل ديتا به برنامه­ها صورت مي­گيرد، به يک ماشين وصل شده است. دستگاه­هاي هوشمند در دارايي­هاي دور از دسترس تعبيه شده­اند و رويدادهايي را مانند دما، محل، مصرف، سرعت ضربان قلب، ميزان استرس، نور، حرکت، ارتفاع از سطح زمين و سرعت را، دريافت مي­کنند. اين حسگرها شامل يک سيم­کارت M2M جهاني هستند که مي توانند ديتاي رويداد را به صورت بي­سيم دريافت کنند و به سرور مرکزي که برنامه­اي در آن ديتا را به اطلاعات معنادار برمي­گرداند ارسال مي­کند، به گونه­اي که مي­توان بر اساس آن اطلاعات معنادار آناليز انجام داد و عکس­العمل نشان داد.

بعلاوه، از برقراري ارتباطات IoT براي دريافت بازخورد آني از نحوه استفاده از يک دارايي خاص که در دوردست است، ويژگي­هاي محبوب­تر و مشکلاتي مانند خطاها يا خرابي­هايي که معمولا رخ مي­دهند نيز استفاده کرد. 


تاریخ درج:1395/02/20

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.