فناوری‌های NFV و SDN ، ابزاری برای موفقیت اپراتورها در آینده

فناوری‌های NFV و SDN  ، ابزاری برای موفقیت اپراتورها در آینده

فناوری‌های NFV و SDN  ، ابزاری برای موفقیت اپراتورها در آینده

تبدیل شدن به یک اپراتور ابری به میزان قابل توجهی باعث تعریف مجدد رقابت در صنعت مخابرات در عصر جدید فناوری‌های ابری می شود.

سلامه پروین، گروه علمی تحلیلی طیف برق- نتایج مطالعه انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی ADL در 35 کشور اروپایی نشان می‌دهد که استفاده از قابلیت‌های پردازشی فناوری‌های NFV و SDN سبب صرفه جویی سالانه 14 میلیارد یورو در حوزه شبکه برای اپراتورها می‌شود و این رقم می‌تواند با اتوماسیون بیشتر و ساده سازی فرآیندهای تجاری اپراتورها،  در مورد هزینه‌های عملیاتی غیر شبکه ای به سالانه 25 میلیون یورو نیز برسد.

در این گزارش به اپراتورها پیشنهاد شده است که برای تضمین آینده موفق خود به همکاری با شرکا و تعامل با مشتریان برتر حوزه مخابرات بپردازند و موقعیت خود را به طور هدفمند در فضای مخابرات تغییر داده و بهبود بخشند.

ورود به حوزه فناوری‌های ابری برای اپراتورها می‌تواند نقطه عطفی در فعالیت‌های آنان باشد . برنامه‌پذیری و اتومات کردن شبکه‌ها در این میان نقش مهمی در برجسته کردن فعالیت‌های اپراتورها و موفقیت آنها در آینده ایفا می‌کند. کارشناسان موسسه ADL بر این باورند که اکنون دیگر هیچ اپراتوری در گذار به سوی فناوری‌ها یابری تردیدی ندارد بلکه سوال اصلی چگونگی و زمان این گذار است که پاسخ به این سوال ها به میزان زیادی به ساختار فناوری هر اپراتور و مدل تجاری آن بستگی دارد.

 


تاریخ درج:1394/04/01

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.