شبكه‌هاي موبايل هنوز براي توسعه فناوري اينترنت اشياء آماده نيستند

شبكه‌هاي موبايل هنوز براي توسعه فناوري اينترنت اشياء آماده نيستند

بر اساس گزارشي كه اخيرا Telecoms.comبر اساس نظرسنجي از كارشناس مخابراتي انجام داده است، مشخص شد كه تقريبا دو نفر از هر سه نفر در صنعت مخابرات معتقدند كه زيرساخت فعلي شبكه موبايل هنوز براي پشتيباني از توسعه آتي IoT آماده نيست.

در اين گزارش كه بر اساس نظرات 900 كارشناس مخابراتي در مورد تمام جنبه‌هاي IoT است، به اين نكته اشاره مي‌شود كه عليرغم رشد نويدبخش IoT طي يكسال گذشته، اما اپراتورها هنوز براي پشتيباني از IoT در شبكه‌هاي راديويي خود آماده نيستند.

بخشي ديگر از نظرات كارشناسان به مقوله امنيت مربوط مي‌شود كه يكي از دغدغه‌هاي مهم براي اپراتورها در اكوسيستم كاملا متصل IoT خواهد بود؛ چنانكه بيش از دوسوم از پاسخ‌دهندگان اعلام كردند شبكه IoT اپراتورها در مقايسه با خدمات فعلي در برابر حمله‌هاي مخرب، آسيب‌پذيرتر خواهد بود، به دليل تعداد زياد تجهيزاتي كه به شبكه متصل خواهد شد و داده‌ها به همه‌جا ارسال خواهد شد. بنابراين، مجددا در حدود دوسوم از پاسخ‌دهندگان اعلام كردند كه فناوري IoT به ايجاد يك چالش امنيتي جديد و منحصربه‌فرد منجر خواهد شد.

يكي ديگر از موضوعات مطرح در اين نظرسنجي، اين بود كه كداميك از زيربخش‌هاي IoTاز منظر مصرف‌كننده نهايي، بيشترين پتانسيل را خواهد داشت. غالبا معتقد بودند كه فناوري خانه هوشمند احتمالا جذاب‌ترين و بهترين فرصت براي اپراتورها خواهد بود. با توجه به اينكه بسياري از جنبه‌هاي IoT خانگي مدتي است كه در مسير رشد و توسعه قرار داشته است و تا حدي به درآمدزايي رسيده است همانند سيستم‌هاي اندازه‌گيري، امنيت، سيستم‌هاي نظارتي و اتوماسيون خانه، احتمالا بيش از آنچه قبلا تصور مي‌شد، به تحقق IoTدر بخش مصرف‌كننده نهايي نزديك هستيم.

در مجموع در اين گزارش، به تجزيه و تحليل از بازار گسترده IoT، ورود بازيگران به حوزه‌هاي خدمات IoTچه از منظر مصرف‌كننده نهايي و چه از منظر صاحبان صنعتي و همچنين، بهينه‌سازي اتصال‌ها، پلتفرم‌هاي ابري و امنيت اطلاعات در اكوسيستم IoTپرداخته مي‌شود.


تاریخ درج:1395/04/06

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.