رگولاتوری آمریکا به دنبال پیشتازی در نسل پنجم تلفن همراه (5G)

رگولاتوری آمریکا به دنبال پیشتازی در نسل پنجم تلفن همراه (5G)


تام ويلر قصد دارد با ارايه پروپوزالي که "حجم عظيمي" از طيف فرکانسي مناسب را شناسايي و آزاد خواهد کرد، ايالات متحده آمريکا را رهبر توسعه فناوري 5G نمايد.  

مقصود اصلي که تحت طيف فرکانسي پيشرو از آن حمايت مي شود، ايجاد فرصت برتر در ارايه برنامه هاي کاربردي به US است. پنج عضو کميسيون 14 ماه جولاي به اين پروپوزال راي خواهند داد.

رئيس کميسيون ارتباطات فدرال در انجمن مطبوعات داخلي در واشينگتن اظهار داشت "اگر کميسيون ماه آينده پروپوزال من را بپذيرد، US اولين کشور در جهان خواهد بود که طيف فرکانسي باند بالا را براي شبکه ها و برنامه هاي کاربردي 5G آزاد کرده است. و اين موضوع بسيار اهميت دارد، زيرا در اين صورت US اولين کشور در جهان است که برنامه هاي 5G را ارايه خواهد کرد."

وي ادامه داد "همان فرمولي را تکرار خواهيم کرد که ايالات متحده آمريکا را تبديل به اولين کشور در ارايه فناوري 4G کرد. فرمول ساده اي است: رهبري جهان در طيف فرکانسي موجود، ترغيب و حمايت از رقابت مبتني بر نوآوري، و اجتناب از مسير توسعه تکنولوژيکي."

وي همچنين نسبت به فرآيند تعيين استانداردها اظهاري جسورانه کرد و گفت "منتظر نمي مانيم که اول استانداردها در فرآيندي که گاها دشوار است يا به رهبري دولت است، تهيه شود." در عوض FCC طيف فرکانسي را در دسترس قرار خواهد داد، و ادامه آن را به بخش خصوصي مي سپارد.

وي در ادامه صحبت هاي خود اضافه کرد "رهبري در شبکه ها منجر به رهبري در کاربردها مي شود، به نحوي که به سرعت در سرتاسر کشورها حرکت مي کند. نتيجه اين رهبري ملي، مشابه آنچه در فناوري 4G تجربه کرديم، ايجاد مزيت براي داخل کشور است."

ويلر اظهار داشت "موفقيت ما يا سايرين، به معناي واقعي کلام، به نفع همه جهان است."

وي گفت "هدف شرکت Verizon و AT&T آغاز طرح آزمايشي فناوري 5G در سال 2017 است که فرآيند استانداردها را از طريق اولين راه اندازي فناوري 5G، اطلاع خواهد داد." پيش بيني مي شود اولين پياده سازي تجاري اين فناوري در مقياسي که بتواند نيازها را تامين نمايد، در سال 2020 صورت گيرد.

علي رغم اعتماد به نفسي که ويلر نشان داد، تخصيص دقيق طيف فرکانسي را مشخص نکرد، اما صراحتا اظهار داشت که کميسيون به دنبال بلوک هاي طيف فرکانسي راديويي حداقل 200 MHz براي فناوري 5G است. 


تاریخ درج:1395/04/02

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.