رتبه 108 ايران از لحاظ ميزان امنيت ذخيره ديتا

رتبه 108 ايران از لحاظ ميزان امنيت ذخيره ديتا

شركت Artmotion، ارايه‌دهنده سلوشن‌هاي سرور و ميزباني ديتا به شركت‌هاي تجاري، اخيرا گزارشي با نام «مناطق خطرناك براي ذخيره ديتا» منتشر كرده است كه در آن به ميزان ريسك‌پذيري ذخيره ديتا در كشورهاي مختلف پرداخته است.

داده‌هاي مورد استفاده در اين گزارش از سازمان‌هاي بين‌المللي مختلف همچون سازمان ملل و مجمع اقتصاد جهاني جمع‌آوري شده و در حدود 3.5تريليون آدرس IP از بيش از 170 كشور دنيا را مورد بررسي قرار داده است. فاكتورهاي تعيين امتياز ريسك‌پذيري ذخيره ديتا در اين كشورها عبارتند از: ريسك سياسي، زيرساخت‌هاي بي‌ثبات، ريسك تروريسم، ريسك درگيري، ريسك فساد و ريسك وقوع بلايا.

بر اين اساس، كشور سوييس با كسب امتياز ريسك احتمالي 1.6درصدي به عنوان ايمن‌ترين كشور براي ذخيره ديتا شناخته شد. كشور سنگاپور نيز با امتياز ريسك 1.9درصدي (به دليل ثبات سياسي و قوانين مربوط به حفظ حريم خصوصي) به عنوان ايمن‌ترين كشور آسيايي براي ذخيره ديتا معرفي شد. كشورهاي آسيايي هنگ‌كنگ (جايگاه پنجم)، تايوان (جايگاه ششم) و كره جنوبي (جايگاه پانزدهم) نيز در كنار كشور سنگاپور (جايگاه دوم) جزء پانزده كشور ايمن جهان از لحاظ ذخيره‌سازي ديتا هستند و از كشورهايي همچون انگليس (جايگاه 23) و ايالات متحده (جايگاه 38) بالاتر قرار دارند. در اين ميان، كشور سومالي با امتياز ريسك 92.9درصدي به عنوان نا امن‌ترين كشور از لحاظ ذخيره ديتا شناخته شد. يكي از نكات جالب توجه در اين گزارش اين است كه كشور هند كه يكي از قطب‌هاي فناوري جهان و مركز بزرگترين ديتاسنتر جهان است، رتبه 107 را در اين ليست كسب كرده است و پايين‌تر از كشورهاي روسيه و تركيه قرار دارد.

لازم به ذكر است كه ايران با كسب امتياز ريسك 44درصدي، رتبه 108 را كسب كرده و بعد از كشور هند قرار گرفته است.


تاریخ درج:1395/05/31

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.