راهکارهای پیاده سازی خدمات شهر هوشمند توسط اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)

راهکارهای پیاده سازی خدمات شهر هوشمند توسط اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)

شهرها دارای زیرساخت یا سرمایه فیزیکی (physical capital) هستند. شهرها در عین حال به دانش ارتباطی یا زیرساخت اجتماعی که به آن سرمایه فکری (intellectual capital) هم می‌گویند احتیاج دارند. سرمایه فکری در جهان معاصر برای رقابت شهرها با یکدیگر یک عامل تعیین کننده به حساب می‌آید و به همین خاطر است که شهر هوشمند (smart city) به تدریج به عنوان یک مفهوم مهم و یک ابزار راهبردی در روند ضرورت‌های تولید مدرن شهری مطرح شده است. شهر هوشمند برخاسته از توجه به تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسان است. این نوع شهرها به خاطر توجهی که به سرمایه‌های زیست محیطی و اجتماعی دارند؛ این روزها به ادبیات بازاریابی هم پیوسته‌اند و بسیار مورد توجه محققان بازاریابی قرار گرفته است . شهر هوشمند در دنیای معاصر به شهری گفته می‌شود که داری شش معیار اصلی زندگی هوشمند جدید است:
اقتصاد هوشمند (smart economy)
جابجایی یا حمل نقل هوشمند (smart mobility)
محیط هوشمند (smart environment)
مردم هوشمند (smart people)
زندگی هوشمند (smart living)
حکمرانی هوشمند (smart governance) 
در این بین اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) می توانند در ایجاد زیرساخت‌های اصلی شهرهای  هوشمند نقش مهمی را ایفا کنند.
 MVNO ها می توانند به طور خاص در ایجاد شبکه دسترسی شهر هوشمند، اتصالات مورد نیاز را فراهم کنند. اگر چنانچه MNO ها یا همان اپراتورهای اصلی هم می توانند در این بخش نقش موثری داشته باشند؛ اما با توجه به این که اپراتورهای مجازی به دلیل ماهیت کسب و کارشان، دارای چابکی و سرعت عمل  بیشتر و در نتیجه انعطاف پذیری بالاتری هستند، می توانند در ایجاد زیر ساخت های شهرهوشمند نقش موثرتری نسبت به اپراتورهای اصلی ایفا کنند. شایان ذکر است  که در راستای شناسایی فرصت ها و  نقش آفرینی موثرتر اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایجاد زیر ساخت ها و راهکارهای پیاده سازی خدمات شهرهای هوشمند، کارگاه آموزشی " راهکارهای پیاده سازی خدمات شهر هوشمند توسط اپراتورهای مجازی تلفن همراه "  18 آبان ماه توسط گروه علمی تحلیلی طیف برگزار خواهد شد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه، به وب سایت www.evand.com مراجعه کرده و یا با شماره 02188513810 تماس حاصل نمایند.


تاریخ درج:1395/08/15

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.