توافق BT با Ofcom در مورد جداسازي Openreach

توافق BT با Ofcom در مورد جداسازي Openreach

شركت BT، قراردادي را با نهاد رگولاتوري انگليس (Ofcom) انعقاد كرده است مبني بر اينكه شعبه زيرساخت اين شركت يعني Openreach به يك شركت مستقل تبديل شود. چندي پيش در پي لابي‌گري رقباي BT كه بسياري از آنها به شبكه مسي و خطوط فيبري Openreach وابسته هستند، Ofcom اعلام كرد كه اين شعبه را شركت BT جدا خواهد كرد. رقباي BT ادعا كرده بودند كه Openreach كه تحت كنترل BT است به نفع اين شركت كار مي‌كند چراكه زيرساخت جديد را در مناطقي توسعه مي‌دهد كه به نفع BT خواهد بود و بدين ترتيب، از Ofcom خواسته بودند كه Openreach را از شركت BT جدا كند. البته در نهايت، شركت BT با Ofcom به توافق رسيده است كه Openreach قانونا به شركتي مستقل از BT تبديل شود و داراي هيئت مديره جداگانه و برندينگ مستقل باشد.
يكي از مديران Ofcom در اين زمينه گفت: «اين توافق، يك نقطه عطف مهم براي كاربران تلفن و باندوسيع است. شركت جديد Openreach با تمام مشتريان خود به صورت عادلانه و با مساوات رفتار خواهد كرد و تصميم‌گيري‌هاي سرمايه‌گذاري خود را با در نظر گرفتن منافع تمام فعالان صنعت و نه فقط BT اتخاذ خواهد كرد.»
شركت BT با تمام تغييرات رقابتي كه مدنظر Ofcom است موافقت كرده است و بدين ترتيب، سازمان رگولاتوري مجبور به اِعمال اين تغييرات از طريق مقررات رگولاتوري نيست؛ Ofcom قبلا تهديد كرده بود كه در صورت مقاومت BT، از طريق كميسيون اروپا براي اجراي طرح‌هاي خود براي جداسازي Openreach اقدام خواهد كرد.
 مديرعامل BT نيز در اين زمينه گفت: «ما معتقد هستيم كه اين توافق به نفع ميليون‌ها كاربر خانگي و شركتي و عرضه‌كنندگان خدمات انگليس كه به زيرساخت ما متكي هستند خواهد بود. هچنين، عاملي ترغيب‌كننده براي سرمايه‌گذاري بيشتر بر زيرساخت ديجيتالي در انگليس خواهد بود.»


تاریخ درج:1395/12/25

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.