اينترنت اشياء، زنجيره توليد را كوتاه‌تر مي‌سازد

اينترنت اشياء، زنجيره توليد را كوتاه‌تر مي‌سازد

به اعلام شركت Berg Insight (مؤسسه تحقيقاتي در زمينه IoT/M2M) تعداد تجهيزات IoT بي‌سيم در حوزه اتوماسيون صنعتي در سال 2015 به 14.3ميليون عدد رسيد.

بر اين اساس، نرخ رشد سالانه تركيبي (CAGR) اين تجهيزات در شبكه‌هاي اتوماسيون در حدود 27.7درصد است و تعداد آن تا سال 2021، به 62ميليون مي‌رسد. لازم به ذكر است كه از فناوري‌هاي بي‌سيم متعددي در حوزه اتوماسيون صنعتي استفاده مي‌شود كه ويژگي‌ها و كاربردهاي متفاوتي دارند. در اين ميان، Wi-Fi و بلوتوث از متداول‌ترين فناوري‌هاي مورد استفاده در اين حوزه هستند، در حاليكه اتصال‌هاي بي‌سيم معمولا در مواردي همچون كنترل از راه دور و ارتباطات بك‌هال ميان كارخانه‌ها كاربرد دارد.

بازيگران مختلفي با پيشينه‌هاي متفاوت، در بازار تجهيزات IoT بي‌سيم فعاليت دارند كه از آن جمله مي‌توان به عرضه‌كنندگان روش‌هاي اتوماسيون، وندورهاي تجهيزات اتوماسيون، متخصصان ارتباطات صنعتي و متخصصان ارتباطات IoT اشاره كرد.

به عقيده جان سوانبِرگ، تحليلگر ارشد Berg Insight، «ارتباطات بي‌سيم و روش‌هاي IoT صنعتي مي‌تواند به ادغام سيستم‌هاي اتوماسيون مختلف و سيستم‌هاي سازماني منجر شود كه باعث كوتاهتر شدن زنجيره‌هاي توليد مي‌شود. همچنين، روش‌هاي اتوماسيون متصل مي‌تواند امكان استفاده از مدل‌هاي تجاري و خدمات جديد را فراهم آورد كه امروزه، فرصتي رقابتي مغتنم براي شركت‌ها در بخش توليد محسوب مي‌شود.»


تاریخ درج:1395/04/21

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.