اينترنت اشياء چگونه يورو 2016 و مسابقات بعد از آن را متحول مي سازد

اينترنت اشياء چگونه يورو 2016 و مسابقات بعد از آن را متحول مي سازد

IoT تجربه مسابقات ورزشي مهم را در ده سال آينده کاملا متحول مي سازد. يورو 2016، دهم ژانويه آغاز مي شود و به مدت يک ماه در 10 استاديوم اصلي فرانسه برگزار مي شود و بيش مي شود که 51 مسابقه، 2.5 ميليون تماشاچي داشته باشد.

طرفداران نيز در محل هاي مخصوص طرفداران در مناطق مختلف شهرهاي فرانسه جمع خواهند شد تا مسابقات را به طور زنده در صفحه نمايش هاي بزرگ تماشا کنند. فناوري هاي IoT متصل چگونه بر سازماندهي اين نوع مسابقات و همچنين بر تجربه طرفداران تاثير مي گذارد؟

در آينده مسابقات با وجود حسگرهايي برگزار خواهد شد که ديتاي مسابقات را به واسط وب منتقل مي کنند. اين نوع پيشرفت فناوري، روش هايي را که کارشناسان، مديران و طرفداران مي توانند مسابقه را دنبال کنند، متحول خواهد ساخت. اشتباهات داوري، اشتباهات در خط دروازه و غيره با پيشرفت هاي آتي ديگر اتفاق نخواهد افتاد و با استفاده از اين نوع فناوري بازيکنان مي توانند از نحوه ضربه زدن به توپ، بازخورد آني دريافت کنند.

در حال حاضر شرکت سيسکو نرم افزاري به نام  ‘Connected Athlete’ تهيه کرده است. اين نرم افزار يک راه کار IoT است، به نحوي که حسگرهاي تعبيه شده در کفش ها و لباس هاي بازيکنان از طريق فناوري 4G يا Wi-Fi به اينترنت متصل مي شوند.

بعلاوه فناوري IoT موجب کاهش تلفات بازيکنان و تماشاچيان مي شود. اتصال M2M در دستگاه هاي پوشيدني موجب مي شود که پليس و ماموران استاديوم بدرستي حرکات گروه عظيمي از طرفداران را رديابي، آناليز و مديريت کنند و از ازدحام بيش از حد جمعيت و تلفات اجتناب کنند. حسگرهاي تعبيه شده در دستگاه هاي پوشيدني ريتم ضربان قلب بازيکنان فوتبال را کنترل مي کند و درصورت تشخيص هر نوع مشکل جدي، مسئله را به دکتر اعلام مي کنند.

فناوري IoT با پيشرفت هاي ارايه شده در برنامه هاي مسابقات قهرماني امکان ارايه بهنگام خدمات فروش بليط را براي طرفداران فراهم خواهد کرد و آن ها مي توانند حتي قبل از نزديک شدن به محل برگزاري مسابقه، براي سفارش غذا و نوشيدني در بين نيمه بازي نيز اقدام کنند.

بعلاوه مچ بندهاي پيش پرداخت و ساير روش هاي پرداخت نيز در رويدادهاي ورزشي آتي مرسوم تر خواهند شد.

 


تاریخ درج:1395/03/25

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.