امنيت و خانه هوشمند؛ محرك رشد IoT

امنيت و خانه هوشمند؛ محرك رشد IoT

بنابر تحقيق اخير موسسه تحقيقاتي و مشاوره‌اي Parks Associates، تا سال 2019 بيش از 30 ميليون از خانوارهاي مجهز به باندوسيع در آمريكا از سيستم امنيت خانه استفاده خواهند كرد و 51درصد نيز از تجهيزات IoT استفاده خواهند كرد كه در مورد نشت دود يا آتش به آنها هشدار مي‌دهد.

ديگر اينكه، نرخ استقبال از لامپ‌هاي هوشمند در ميان خانوارهاي بهره‌مند از باندوسيع به 8درصد رسيده است و 44درصد از آنها نيز در مورد هزينه‌هاي مخفي مربوط به سيستم‌هاي مديريت انرژي نگران هستند.

به عقيده استوارت سايكس، رييس Parks Associates، «نوآوري‌هاي IoT به تغيير و تحولات بلندمدت در رفتارهاي مشتريان و مدل‌هاي تجاري منجر خواهد شد.» او در اين مورد گفت: «خدمات جديد ابري و خانه هوشمند بر چگونگي ارتباط مشتريان با خانه‌هايشان و مديريت آن تأثيرگذار بوده است، درحاليكه پتانسيل حوزه IoT باعث ورود بازيگران جديد همچون صنعت بيمه شده است. شركت‌هاي بيمه با استفاده از قابليت‌هاي سنسورهاي هوشمند و تجهيزات متصل مي‌توانند ريسك‌هاي موجود را به حداقل رسانده و هزينه‌ها را كاهش دهند، در حاليكه ارزش خدمات ارايه‌شده به مشتريان را از طريق كنترل فعالانه و كمك به آنها براي دوري از آسيب‌هاي احتمالي افزايش دهند.»

لازم به ذكر است كه Parks Associates در گزارشي ديگر، به اين نكته اشاره دارد كه از هر چهار خانوار بهره‌مند از خدمات باندوسيع در اروپاي غربي، يك خانوار از تجهيزات خانه هوشمند استفاده مي‌كند. تحقيقات اين شركت نشان مي‌دهد كه خانوارهاي اروپايي، استفاده از سيستم‌هاي مبتنی بر تجهيزات شخصي را ترجيح مي‌دهند.


تاریخ درج:1395/05/16

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.