امضاء تفاهم‌نامه همکاری شرکت مخابرات ترکیه (TT)با نوکیا در حوزه 5G، IoT

امضاء تفاهم‌نامه همکاری شرکت مخابرات ترکیه (TT)با نوکیا در حوزه 5G، IoT

شرکت مخابرات ترکیه (TT) و شرکت نوکیای فنلاند تفاهم‌نامه‌ای را جهت تسریع توسعه فناوری شبکه دسترسی رادیویی 5G و برنامه‌هایی امضاء کردند که مبتنی بر فناوری IoT هستند. بنا‌بر اعلان شرکت نوکیا در مطبوعات، TT زیرساخت شبکه خود را در اختیار این وندور قرار می‌دهد تا آزمایش در زمان واقعی صورت پذیرد و این دو شرکت با یکدیگر همکاری می‌کنند تا فناوری‌های 5G و IOT را در زمینه‌های ردیابی، metering، شهرهای هوشمند، خانه هوشمند و برنامه‌های حساس نسبت به تاخیر، به طور آزمایشی راه‌اندازی کنند. سپس، از نتایج بدست آمده در توسعه راهکارهای آماده 5G استفاده خواهند کرد و TT می‌تواند بر اساس آن شبکه‌اش را تکامل دهد و نهایتا برای معرفی خدمات تجاری 5G آماده شود.

شرکت‌ها در این تفاهم‌نامه بر توسعه معماری ابر در زمینه رادیو و فناوری شبکه تمرکز می‌کنند که بتواند به طور خاص از برش شبکه پشتیبانی کند. شرکت نوکیا به این نکته اشاره کرد که یک شبکه 5G می‌تواند با برش شبکه نیازهای مختلف صنایع را تامین کند و موجب تحول وسیع بخش‌هایی مانند بهداشت‌و‌درمان، امنیت، خودرو، ایمنی عمومی، تولید صنعتی، شهرهای هوشمند و غیره شود.  

رئیس منطقه ترکیه و آسیای مرکزی شرکت نوکیا، ارنست نسل، اظهار داشت: "فعالیت‌های ما با مشتریان در زمینه فناوری 5G حیاتی است، زیرا این امکان را به ما می‌دهد که موارد استفاده واقعی از این فناوری را بهتر درک کنیم و موارد استفاده تجاری آن را تسریع کنیم." 


تاریخ درج:1395/02/04

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.