از كنتور هوشمند استفاده كنيد تا از برق رايگان بهره‌مند شويد!

از كنتور هوشمند استفاده كنيد تا از برق رايگان بهره‌مند شويد!

شرکت گاز انگليس اعلام کرده است مشترياني که در انگليس از كنتور هوشمند استفاده مي‌كنند، برق آنها در آخر هفته‌ها به صورت رايگان خواهد بود.

بر اساس طرح "ايام استفاده رايگان از برق"، مشتريان تصميم مي‌گيرند که چه روزي، شنبه يا يکشنبه، از طرح برق رايگان استفاده کنند. شرکت گاز انگليس اظهار داشت براي استفاده از انرژي در اوقات ديگر نيز هزينه‌هايي تصاعدي وجود ندارد. در اصل، در اين طرح، برق رايگان طي زمان‌هايي مشخص يعني ساعت 9:00 تا 17:00 به وقت محلي تا ماه مارس 2018، ارايه مي شود.

اين شركت ارايه‌دهنده خدمات خانگي و انرژي، اين طرح را براي هزاران مشتري به طور آزمايشي اجرا کرده و مدعي است که اولين شرکت ارايه‌دهنده خدمات عمومي است که به اين روش انرژي برق را به صورت رايگان به مشتريان ارايه مي‌دهد.

بنابر گزارشات ارايه شده، اين شرکت بيش از 2.4ميليون كنتور هوشمند در خانه‌ها نصب کرده و مشتريان اذعان داشتند که طي دوره آزمايشي در صورت حساب ساليانه مصرف انرژي خود در حدود 60پوند صرفه‌جويي کرده‌اند.

همچنين، شرکت گاز انگليس در آگوست سال گذشته نيز اعلام کرده بود که طي پنج سال آينده، 500ميليون پوند در طرح خانه هوشمند Hiveسرمايه گذاري مي‌کند. در همين راستا، شرکت گاز انگليس اوايل سال 2015، براي توسعه خدمات داخل خانه Hive، شرکت Alert Me–شركت خدمات و سخت‌افزار نظارتي خانگي و انرژي – را خريد تا سيستم‌هاي امنيت و روشنايي هوشمند را به خدمات خود اضافه کند.

شرکت Centrica، شرکت گاز مادر انگليس، بعد از آخرين گزارش مالي سه ماهه خود اظهار داشت كه خانواده محصولات خانه متصل Hive Active– شامل دوشاخه‌هاي برقHive Active ، حسگرهايحرکتيHive ، حسگرهاي در و پنجره Hive و چراغ‌هايHive Active– توسعه داده خواهد شد.

اييان کان، مديرعامل شرکت Centrica در اين زمينه مي‌گويد: "ما معتقديم که ارايه محصولات خانه متصل از طريق اينترنت، اهميت روزافزوني پيدا خواهد کرد. در حال حاضر، محصولاتي از اين دست را در بازار داريم و از طريق طراحي و اجراي پلتفرم عملياتي، توسعه سخت‌افزاري و نرم‌افزاري، تجزيه و تحليل داده‌ها، نصب و نگهداري؛ توانسته‌ايم ظرفيت و توانمندي بالايي را در اين حوزه ايجاد كنيم."

 


تاریخ درج:1395/04/20

بازگشت

فرم ارسال نظر

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* نظر:
 

نظرات کاربران

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.